Makijaż podczas upałów, jak z nim postępować ? Porady

makijaż-w-upalne-dni

Kobiety zawsze chcą wyglądać pięknie, atrakcyjnie. Makijaż doskonale poprawia wygląd oraz skutecznie maskuje niedoskonałości. Jednak wysokie temperatury powodują, iż trudno zachować nieskazitelny makijaż bez poprawek. Warto zatem poznać skuteczne triki, które sprawią, że Twój makeup będzie dobrze się prezentował nawet w upalne dni. Wiele kobiet nawet podczas upałów nie może sobie pozwolić na rezygnację z makijażu. Nawet najlepsze kosmetyki, które są odpowiednio dobrane do skóry zachowują się wtedy w niepożądany sposób. Największe problemy zazwyczaj sprawiają wówczas podkłady, które to ważą się, czy spływają.

Poniższe porady sprawią, że makijaż nawet przy ekstremalnie wysokich temperaturach może prezentować się nienagannie.

 

trwały-makijaż-w-upalne-dni

 

Makijaż w upalne dni – kilka wskazówek

Oto kilka wskazówek :

-Kluczem do sukcesu jest zmniejszenie ilości aplikowanych kosmetyków. Należy ograniczyć ich ilość oraz wybierać głównie te kosmetyki, które mają konsystencje płynną.
-starać się nie dokładać kolejnych warstw w ciągu dnia, podkład, czy puder w nadmiernej ilości będzie się ważył, zbierał w załamaniach, co po prostu będzie wyglądało nieestetycznie
-zawsze trzeba mieć przy sobie bibułki matujące, chusteczki higieniczne, czy nawet awaryjnych sytuacjach serwetki, dzięki nim można skutecznie usunąć nadmiar potu lub sebum z problematycznych partii twarzy
-korzystanie z fixerów do makijażu, które nie tylko skutecznie scalają makijaż, ale także nadają mu większą trwałość.
-świetnie sprawdzi się również woda termalna, która również skutecznie scali makijaż.

 

 

kosmetyki-na-upalne-dni

 

 

Powyższe porady sprawią, że dzięki nim makeup przetrwa nawet wysokie temperatury. Jednak jeśli mamy możliwość, aby w te dni zrezygnować z makijażu, bądź zmniejszyć jego ilość to warto to rozważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *