Beauty Blender czy własne palce- jak nakładać podkład?

beauty blender

Równomierne i dokładne rozprowadzenie podkładu to podstawa pięknego i profesjonalnego makijażu. Chociaż na rynku jest coraz więcej różnorodnych akcesoriów, które służą do nakładania fluidu, najchętniej stosowaną metodą są w dużej mierze w dalszym ciągu własne palce, którymi panie rozcierają kosmetyk na twarzy i szyi. Wynika to między innymi z przekonania, że to najlepsza metoda. Można jednak tak uważać, do póki nie zastosuje się narzędzia, jakie od lat z powodzeniem czyni cuda w rękach profesjonalistów i zwykłych kobiet. Chodzi o Beauty Blender. Ta oryginalna gąbka do makijażu może zupełnie zrewolucjonizować podejście do makijażu, szczególnie jeżeli kobieta spotyka się z nią pierwszy raz.

 

Efekt photoshopa?

Gąbki do makijażu Beauty Blender, których szeroki wybór można znaleźć np. tutaj, pozwalają na bardzo równomierne nałożenie podkładu i rozprowadzenie go w taki sposób, że uzyskuje się naturalny efekt i doskonałe krycie. Niestety, palce nie pozwolą osiągnąć takich rezultatów, ponieważ zazwyczaj taki makijaż będzie posiadał smugi. Po prostu technicznie rzecz biorąc, nie da się nałożyć nimi podkładu idealnie, dlatego, że nie posiadają odpowiedniej struktury. Co więcej, podczas pracy paców na twarzy podkład rozgrzewa się, co może doprowadzić do tego, że będzie się warzył na twarzy. Nie prezentuje się to dobrze. Beauty Blender pozwala na wklepywanie produktu miejsce przy miejscu, niewielką warstwą. Wystarczy zmoczyć go w wodzie i dobrze odcisnąć, by nie chłonął podkładu.

 

Beauty Blender – ekonomicznie i efektywnie

Dzięki temu, że gąbeczka nie wchłania produktu do wnętrza, da się nim gospodarować znacznie ekonomiczniej. Ponadto krycie można budować każdą kolejną warstwą. Co więcej, za pomocą tego małego urządzenia nakłada się także bronzer. Wtedy można być pewnym, że zostanie na swoim miejscu, czyli wprost pod linią kości policzkowych czy na czole. Pozwala to na efektywnie konturowanie i niwelowanie mankamentów twarzy w sposób optyczny. Jedna gąbka, codziennie czyszczona, wystarcza na kilka miesięcy używania bez obaw o alergię, ponieważ nie zawiera lateksu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *